James M. Cain „Laiškanešys skambina du kartus“

Knygos autorius vadinamas ‘juodojo romano’ klasiku, o ‘Laiškanešys skambina du kartus’ – pirmasis ir ko gero geriausias jo romanas. Nors anuomet sulaukė ne tik kritikų liaupsų, bet ir moralės sergėtojų cenzūros (JAV ši knyga kurį laiką buvo uždrausta), tai matyt tik padidino knygos populiarumą ir žavesį. Romane ‘Laiškanešys skambina du kartus’ nevengiama sekso scenų, smurto.

Knyga, pasirodžiusi 1934 m. išsiskyrė iš kitų. Romanas buvo naujoviškas ne tik stiliumi, bet ir siužetu: banali dviejų paprastų, niekuo neypatingų žmonių aistra baigiasi nusikaltimu, kurio motyvai – pinigai ir seksas. Pasirinkęs neutralaus stebėtojo poziciją ir nereikšdamas jokių moralinių vertinimų, Jamesas M. Cainas stebi savo personažus ir tiksliai preparuoja jų poelgio priežastis.

Knygoje pasakojama istorija apie jauną bastūną Frenką. Netikėtai užsukusį į pakelės užeigą, kurioje dirba graikas Nikas. Jo jauna žmona Kora sužavi Frenką ir jie tampa meilužiais. Meilė, kuri atnešė daug skausmo ir privedė įsimylėjėlius iki nusikaltimo. Jie nusprendžia atsikratyti Niku…

Bet visi mūsų poelgiai gyvenime turi atsaką. Niekas nelieka nenubaustas.  Ir nebūtinai bausmė – tik kalėjimo grotos.

Daugelis autoriaus knygų buvo ekranizuoti. Ne išimtis ir ši knyga. Pirmoji ‘The postman always rings twice‘ ekranizacija pasirodė 1946m. Antrojoje ekranizacijoje, kuri pasirodė 1981 m., pagrindinius vaidmenis atliko Lana Turner bei John Garfield.

Mano manymu, tai verta dėmesio knyga, kuri įtrauks jus visam vakarui.

laiskanesys_skambina_du_kartus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s