Gary Van Haas „Lotynų kvartalas. Jaunasis Picasso Paryžiuje“

Visų pirma atskleisiu pastebėjimą tiems, kas dar nėra patyrę šito savo kailiu: leidykla ‘Obuolys’ tikrai nėra iš tų, kurios leidžia itin geras, vertingas knygas. Šios leidyklos išleistos knygos dažnai pasižymia skambia antrašte, bet prastu turiniu, jose gausu vertimo, redagavimo klaidų. Trumpai sakant, daug darbo broko.

Visgi knyga „Lotynų kvartalas. Jaunasis Picasso Paryžiuje“ susiviliojau, nes nesugebėjau atsispirti Pablo Picasso žavesiui. Ko gero daugelis nori pamatyti jo darbus, sužinoti, ką jis mąstė, ką kalbėjo, kokia gi buvo ta Picasso jaunystė. Pablo Picasso tebėra vienas žymiausių ir produktyviausių visų laikų dailininkų, žinomas kaip garsiosios kubizmo technikos kūrėjas.

Knygoje bandyta pavaizduoti garsiojo tapytojo vaikystė, jaunystė, šlovės siekimas, skurdas, pakilimai ir nuopoliai, aistros ir neapykantos proveržiai. Bet nelabai aišku, kuo rėmėsi Gary Van Haas, kurdamas Picasso gyvenimo aprašymą, nežinia, kiek čia fikcijos, o kiek tikrų faktų.

„Lotynų kvartalas. Jaunasis Picasso Paryžiuje“ pasakojama apie 19-ečio pradedančio dailininko Picasso bandymus įsitvirtinti Paryžiuje ir panirti į bohemišką šio miesto gyvenimą. Neberasdamas sau įkvėpimo Barselonoje, kurioje mokytis dailės meno ėmė dar būdamas 16-os, jis su geriausiu draugu traukiniu išvyko į Šviesos miestą Paryžių.

Čia jo iš tiesų laukė toks gyvenimas, koks ir buvo žadėtas – būtent Paryžius tuo metu buvo pasaulinis menininkų centras. O kartu ir Paryžių kupiną aistros, kvaitulio, bohemiško polėkio, meilių ir asmeninių tragedijų.

Tai – istorija, kuri jau pati savaime žadina vaizduotės žaismą. Tačiau Gary Van Haas sukurtas Pablo Picasso paveikslas neįtikina, autorius tiesiog šuoliuoja laikotarpiu, pernelyg nesigilindamas į konkrečias situacijas, daug šablonų ir nuslydimo paviršiumi.

Knyga yra skirta tikrai ne tiems, kurie nori praplėsti savo žinias apie Pablo Picasso, greičiau tiems, kam patinka istorijos apie romantiškąjį, bohemiškąjį Paryžių. „Lotynų kvartalas“ tiks neįpareigojančiam skaitymui, tačiau gilesnės analizės joje nerasite.

lotynu-kvartalas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s